Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Najlepsze rakiety dla dzieci do tenisa

W swojej ofercie posiadamy rakiety do tenisa ziemnego dla dzieci, marki Babolat. Wszystkie rakiety są bardzo łatwe w użytkowaniu, lekkie i poręczne. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko, w naszym asortymencie znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Dla ułatwienia, przy każdej rakiecie podajemy wszystkie parametry oraz zalecany wzrost i wiek malucha, w jakim optymalnie będzie wykorzystywał konkretny model. Niezależnie czy szukasz rakiety tenisowej dla 10-latka, czy 6-latka - w naszym asortymencie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Przygotowując naszą ofertę dla najmłodszych, zadbaliśmy także o bogate wzornictwo.

Rakieta do tenisa dla dzieci znacznie różni się od tej dla dorosłych, a źle dopasowana będzie utrudniać dziecku grę. Wybór odpowiedniej rakiety Babolat dla dzieci umożliwi małemu tenisiście wyrobienie odpowiednich nawyków i ćwiczenie dobrych odbić. Wysokiej jakości rakieta juniorska może zapobiec wielu kontuzjom, dzięki m.in. absorpcji drgań. Warto o tym pamiętać, ponieważ dziecko oprócz nauki i dobrej zabawy, powinno mieć także zapewnione bezpieczeństwo. Rakiety i paletki do tenisa ziemnego dla dzieci w zależności od poziomu umiejętności, będą różnić się materiałem wykonania, wagą, wielkością główki oraz balansem.

Rozmiary rakiet tenisowych dla dzieci

Dzieci rosnąc, polepszają swoje warunki fizyczne i koordynację wzrokowo-ruchową. Właśnie dlatego powstał program Tenis10, na podstawie którego określono konkretne rozmiary rakiety tenisowej jurorskiej dla dzieci. Dla ułatwienia został on podzielony na kolory.

Pierwszy z nich to poziom niebieski, który przeznaczony jest dla tenisistów w wieku 5-6 lat. Jest to etap, w którym dzieci powoli zaczynają rozwijać swoje umiejętności przy pomocy piłki z gąbki. Zalecana rakieta tenisowa dla 6 latka powinna liczyć od 17 do 19 cali. Różnica ta uzależniona jest od wzrostu podopiecznego.

Kolejnym etapem jest etap czerwony. Kolor ten przeznaczony jest dla tenisistów w wieku około 7-8 lat. Na tym poziomie dziecko ćwiczy mocne uderzenia i koordynację ruchową. Używana podczas gry piłka jest znacznie wolniejsza od standardowej, żółtej piłki. Rakieta do tenisa dla dziecka 7 lat powinna mieć od 19 do 21 cali.

Poziom pomarańczowy przeznaczony jest dla tenisistów do 9 roku życia. Na tym etapie rozwija się szybkość i zwinność oraz ćwiczy precyzję uderzeń. Poziom ten zaczyna już przypominać zawodową grę w tenisa, gdyż piłka jest już tylko o połowę wolniejsza od żółtej. Używa się rakiet tenisowych od 21 do 25 cali.

Poziom zielony dla 10 latków jest przedostatnim z etapów. Prędkość piłki jest już niewiele niższa od tej klasycznej, odbijanej przez zawodowych tenisistów. Mecze odbywają się na korcie o pełnych wymiarach, tak jak w przypadku dorosłych osób, a młodociani zawodnicy potrafią się już posługiwać nabytymi umiejętnościami. Najbardziej zalecana jest rakieta tenisowa dla dzieci 26 cali.

Ostatni, czyli poziom żółty przeznaczony jest dla dzieci przekraczających 10 lat. W tym przypadku rozgrywka odbywa się już z pomocą normalnej piłki. Rakieta tenisowa dla dziecka 10 lat powinna wynosić 26 lub 27 cali.

Podczas gry w tenisa, nie liczy się samo doświadczenie, zwinność, warunki fizyczne czy nabyte umiejętności. W przypadku tego sportu ogromną rolę odgrywa również dobry, markowy sprzęt. Odpowiednio dobrana rakieta pozwala na lepsze panowanie nad piłką, co zwiększa przyjemność z gry i osiągane w niej wyniki. Zapoznaj się z naszą ofertą sprzętu od renomowanych producentów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl